Kontakt

Order: orders@tt-gaskets.fi
Förfrågningar: sales@tt-gaskets.fi


Försäljning




Försäljningsdirektör

Matti Salo

Utrikeshandel / export, Norge

Mob. +358 50 533 5651
matti.salo@tt-gaskets.fi


Försäljningsdirektör

Mattias Englund

Sverige

Mob. +46 72 190 20 80
mattias.englund@tt-gaskets.se


Storkundsansvarig

Jukka Sunila

Export, Ryssland

Tel. +358 3 358 1513
Mob. +358 50 562 0923
jukka.sunila@tt-gaskets.fi


Storkundsansvarig

Jason Thomas

Export, Danmark

Mob. +358 44 762 5118
jason.thomas@tt-gaskets.fi


Produkt Innovation Direktör

Petri Lehtinen

Centraleuropa, USA, Finland

Tel. +358 3 358 1517
Mob. +358 50 562 0924
petri.lehtinen@tt-gaskets.fi


Försäljningsingenjör

Hannu Ruotsalainen

Finland

Tel. +358 3 358 1518
Mob. +358 50 562 0925
hannu.ruotsalainen@tt-gaskets.fi


Försäljningsingenjör

Jesse Peltonen

Finland

Mob. +358 44 762 5115
jesse.peltonen@tt-gaskets.fi


Försäljningsingenjör

Kimmo Äärinen

Finland

Tel. +358 3 358 1543
Mob. +358 50 411 4331
kimmo.aarinen@tt-gaskets.fi

Inköp




Seniorinköpare

Matti Alasuvanto

Råvaror, inköp, avtal

Tel. +358 3 358 1562
Mob. +358 50 304 1244
matti.alasuvanto@tt-gaskets.fi


Inköpare

Mirko Vuorinen

Mellanprodukter och underleverantörer

Tel. +358 3 358 1533
Mob. +358 50 367 4106
mirko.vuorinen@tt-gaskets.fi


Sourcing manager

Teemu Sillanpää


Tel. +358 3 358 1500
teemu.sillanpaa@tt-gaskets.fi

TTG Smart Lab




Smart Engineer

Jaakko Niukkala

Produkt innovations, Smart Solutions

Mob. +358 44 762 5063
jaakko.niukkala@tt-gaskets.fi

Administration



CEO

Aleksi Arpiainen


puh. +358 3 358 1514
Mob. +358 50 530 0131
aleksi.arpiainen@tt-gaskets.fi


Kvalitetsansvarig

Matti Järvinen


puh. +358 3 358 1544
Mob. +358 50 406 2001
matti.jarvinen@tt-gaskets.fi


Controller

Pauliina Toivonen


puh. +358 3 358 1521
Mob. +358 40 764 4084
pauliina.toivonen@tt-gaskets.fi


Produktionschef

Teemu Piipponen


puh. +358 3 358 1527
Mob. +358 50 408 9404
teemu.piipponen@tt-gaskets.fi

Kontor, Finland



Tampere

Finland

Huvudkontor

Vårt huvudkontor ligger i Tammerfors i Finland, lättillgängligt från alla håll.


+358 3 358 1500

Förfrågningar

sales@tt-gaskets.fi

Order

orders@tt-gaskets.fi

TT Gaskets, Finland
Tampereen Tiivisteteollisuus Oy
Alasniitynkatu 14
FI-33560 Tampere, Finland


Kontor, Sverige



Uppsala

Sverige


+46 72 190 20 80

mattias.englund@tt-gaskets.se

TT Gaskets Sweden AB
Kungsängsvägen 31B
753 23 Uppsala
Sverige


Ta kontakt med oss



HUVUDKONTOR

Finland


TT Gaskets
Tampereen Tiivisteteollisuus Oy
Alasniitynkatu 14,
33560 Tampere-Finland

Beställning: orders@tt-gaskets.fi
Förfrågningar: sales@tt-gaskets.fi
Personal: fornamn.efternamn@tt-gaskets.fi



PLATSER

Vårt huvudkontor ligger i Finland och vi finns i 5 länder


Finland: +358 3 358 1518 / hannu.ruotsalainen@tt-gaskets.fi
Sverige: +46 72 190 20 80 / mattias.englund@tt-gaskets.se
Norge: +358 50 533 5651 / matti.salo@tt-gaskets.fi
Danmark: +358 44 762 5118 / jason.thomas@tt-gaskets.fi
Ryssland: +358 50 562 0923 / jukka.sunila@tt-gaskets.fi



SOCIALA MEDIER

Följ oss