Kontakt

Order: orders@tt-gaskets.fi
Förfrågningar: sales@tt-gaskets.fi


Lämna ett meddelande

Vår personal kommer att kontakta dig så snart som möjligt


Försäljning

Sverige

Mattias Englund - TT Gaskets
Försäljningsdirektör
Mattias Englund
Sverige

Mob. +46 72 190 20 80
mattias.englund@tt-gaskets.se
Försäljning
Tommy Wennerberg

Sverige

Mob. + 46 73 208 9402
tommy.wennerberg@tt-gaskets.se

Export

Sales Director, Matti Salo, Foreign Trade / Exports, Norway
Försäljningsdirektör
Matti Salo
Utrikeshandel / export, Norge

Mob. +358 50 533 5651
matti.salo@tt-gaskets.fi
Jukka Sunila
Key Account Director
Jukka Sunila
Export, Ryssland

Tel +358 3 358 1513
Mob. +358 50 562 0923
jukka.sunila@tt-gaskets.fi
Jason Thomas
Sales Manager
Jason Thomas
Export, Danmark

Mob. +358 44 762 5118
jason.thomas@tt-gaskets.fi

Finland

Petri Lehtinen
Product Innovation Director
Petri Lehtinen
Centraleuropa, USA, Finland

Tel. +358 3 358 1517
Mob. +358 50 562 0924
petri.lehtinen@tt-gaskets.fi
Jesse Peltonen - TT Gaskets
Sales Engineer
Jesse Peltonen
Finland
Mob. +358 44 762 5115
jesse.peltonen@tt-gaskets.fi
Hannu Ruotsalainen
Sales Engineer
Hannu Ruotsalainen
Finland

Tel. +358 3 358 1518
Mob. +358 50 562 0925
hannu.ruotsalainen@tt-gaskets.fi
Kimmo Äärinen
Sales Engineer
Kimmo Äärinen
Finland

Tel. +358 3 358 1543
Mob. +358 50 411 4331
kimmo.aarinen@tt-gaskets.fi

Inköp

Matti Alasuvanto
Senior Purchaser
Matti Alasuvanto
Råvaror, inköp, avtal

Tel. +358 3 358 1562
Mob. +358 50 304 1244
matti.alasuvanto@tt-gaskets.fi
Mirko Vuorinen
Purchaser
Mirko Vuorinen
Mellanprodukter och underleverantörer


Tel. +358 3 358 1533
Mob. +358 50 367 4106
mirko.vuorinen@tt-gaskets.fi
Teemu Sillanpää
Sourcing manager
Teemu Sillanpää

Tel. +358 3 358 1500
teemu.sillanpaa@tt-gaskets.fi


TTG Smart Lab

Jaakko Niukkala
Smart Engineer
Jaakko Niukkala
Produkt innovations, Smart Solutions

Mob. +358 44 762 5063
jaakko.niukkala@tt-gaskets.fi


Administration

Matti Järvinen
Quality Manager
Matti Järvinen

Tel. +358 3 358 1544
Mob. +358 50 406 2001
matti.jarvinen@tt-gaskets.fi
Pauliina Toivonen
Business Controller
Pauliina Toivonen

Tel. +358 3 358 1521
Mob. +358 40 764 4084
pauliina.toivonen@tt-gaskets.fi
Teemu Piipponen
Production Manager
Teemu Piipponen

Tel. +358 3 358 1527
Mob. +358 50 408 9404
teemu.piipponen@tt-gaskets.fi


Platser

Sverige

Uppsala


Tel. +46 72 190 20 80


mattias.englund@tt-gaskets.se
tommy.wennerberg@tt-gaskets.se


TT Gaskets Sweden AB
Kungsängsvägen 31B
753 23 Uppsala
Sweden


Finland

Kontor, Finland

Vårt huvudkontor ligger i Tammerfors i Finland, lättillgängligt från alla håll.


Tel. +358 3 358 1500


Förfrågningar

sales@tt-gaskets.fi


Order

orders@tt-gaskets.fi


TT Gaskets, Finland
Tampereen Tiivisteteollisuus Oy
Alasniitynkatu 14
FI-33560 Tampere, Finland